(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Хронічний ендометрит — це захворювання, що характеризується запаленням внутрішньої оболонки матки, відомої як ендометрій, яке зберігається протягом тривалого періоду. На відміну від гострого ендометриту, який зазвичай проявляється такими помітними симптомами, як-от тазовий біль, лихоманка та патологічні виділення з піхви, хронічний ендометрит часто може протікати безсимптомно або мати ледь помітні симптоми, які просто не помітити.
Деякі з проявів хронічного ендометриту матки можуть охоплювати:
Важливо відзначити, що перелічені симптоми ендометриту неспецифічні і можуть бути пов’язані з іншими гінекологічними захворюваннями. Зазвичай діагностика хронічного ендометриту вимагає гістологічного дослідження тканини ендометрія, отриманої за допомогою біопсії, що дає змогу візуалізувати запальні зміни під мікроскопом.
Хронічний ендометрит може розвиватися через несвоєчасне або неповне лікування гострої фази захворювання. Висхідний шлях інфекції з піхви в маткову порожнину є одним із основних механізмів зараження. Чинниками можуть бути:
Раннє розпізнавання симптомів ендометриту матки та лікування є важливими для оптимізації результатів репродуктивного здоров’я пацієнтки.
Діагностика захворювання може бути складною через згладжену симптоматику, але сучасні методи дослідження дають змогу лікарям медичних центрiв «Мати та дитина» встановити точний діагноз. Ось основні методи діагностики, які використовують наші фахівці:
У разі сумнівів у діагнозі або необхідності детальнішого вивчення стану ендометрію, лiкар-гiнеколог може виписати направлення на комп'ютерну томографію, магнітно-резонансну томографію (МРТ), гістероскопію або інші діагностичні процедури.
Лікування хронічного ендометриту
Лікування хронічного ендометриту в медичних центрах «Мати та дитина» зазвичай охоплює:
Антибіотики, оскільки хронічний ендометрит часто спричинений бактеріальною інфекцією. Вживання антибіотиків з урахуванням чутливості збудників до них є основним методом лікування захворювання.
Гормональна терапія для нормалізації гормонального фону та регуляції менструального циклу жінки.
Фізіотерапія відіграє важливу роль у лікуванні хронічного ендометриту та може бути і частиною комплексного лікувального підходу, і самостійним методом у деяких випадках. Фізіотерапевтичні методи, які призначаються на 5–7 день менструального циклу, можуть допомогти покращити мікроциркуляцію в тканинах матки, що сприяє відновленню їх структури та функціональних можливостей. Це може охоплювати застосування певних методів, як-от електрофорез, ультразвукова терапія або магнітотерапія.
Препарати для поліпшення кровопостачання та регенерацію тканин.
Лікування хронічного ендометриту призначається індивідуально залежно від тяжкості захворювання, причин його розвитку та особливостей пацієнтки. Воно може охоплювати медикаментозні методи та хірургічне втручання.
Що кажуть дослiдження?
Важливою причиною хронічного ендометриту є туберкульоз, особливо в країнах, що розвиваються. Хронічний і гострий ендометрит асоціюється зі зниженням фертильності.
Діагностичні дослідження гострого ендометриту охоплюють загальну кількість лейкоцитів, посів мазка з шийки матки та мікроскопічне дослідження зразків вагінальних виділень. Ускладнення можуть призвести до абсцесу; у цих випадках необхідна лапароскопічна процедура для дренування абсцесу з подальшим внутрішньовенним введенням антибіотиків у післяопераційний період. Потрібна належна клінічна оцінка та діагностика, оскільки неправильна діагностика та лікування запального захворювання органів малого таза безпідставно погіршує якість життя пацієнта. Наприклад, ознаки цервіциту або вагініту поряд з одним із мінімальних критеріїв підвищують вірогідність точного діагнозу.
За даними BMC Women's Health, останніми роками дослідження хронічного ендометриту та безпліддя привертають все більше уваги репродуктологів. Повідомлялося, що рівень поширеності хронічного ендометриту у безплідних пацієнток становить приблизно 30%. Однак у пацієнток із абортом або повторною невдачею імплантації ембріона захворювання досягає 67,5%.
На сьогодні широко використовують методи виявлення хронічного ендометриту, зокрема гістероскопію, гістопатологію, мікробний посів. Що стосується лікування ендометриту, то пероральні антибіотики є широко використовуваним методом лікування.
Після лікування антибіотиками у 82,3% пацієнток, які пройшли повторне гістологічне дослідження, не було виявлено захворювання, а частота клінічної вагітності та частота народжуваності у вилікуваних пацієнток була значно вищою.
Консультація гінеколога в Києві, Житомирі та Львові
Записавшись на консультацію до гінеколога медичного центру «Мати та дитина», ви зможете отримати точну діагностику, ефективне лікування та профілактичні рекомендації. Щоб вибрати день для запису та дізнатись ціни на лікування, скористайтесь онлайн-формою на сайті або зателефонуйте за вказаним номером.
Автор: Винярський Ярослав Михайлович — акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, хірург.
Джерела
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/p...
https://bmcwomenshealth.biomed...
Дата оновлення статті: 26.02.2024