(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Не лише труднощі
Безумовно, народження дитини під час війни — це додаткові труднощі в і без того вкрай непростий час. Але ця медаль має й інший бік: діти — це не лише турботи, а й радість, а іноді й сенс життя. Це підтверджено досвідом багатьох мам, які здобули своє щастя саме у ці дні. Що отримали вони, народивши дитину у воєнний час?
Війна — час вашого життя
Йде війна, але вона не скасовує бігу часу, й він не повернеться. Ми продовжуємо дорослішати, старіти та втрачати можливості. На жаль, ми не можемо поставити фізіологію на паузу на час війни та повернутися до питань репродуктивного здоров'я у комфортних умовах. Тим паче що невідомо, коли ці умови настануть. Тому якщо у вас є проблеми з фертильністю, краще вирішувати їх відповідно до плану. Інакше не виключено, що потім, після повернення до звичного життя, проблема стане нерозв'язною, або її розв’язання вимагатиме набагато більше зусиль. Якщо до війни ви запланували екстракорпоральне запліднення, краще не відкладати його — ми зробимо все, щоб вам допомогти.
Якщо чоловік далеко
Окрема розповідь про жінок, чиї чоловіки захищають нашу країну, тоді як вони самі проходять ЕКЗ. Це непрості, але завжди зворушливі історії. Про хоробрість жінки та її рішучість, про те, як перенесення ембріона відбувається, коли чоловік далеко й не завжди в зоні доступу мобільного зв'язку. Про те, як на фронт вирушають перші фотографії з УЗД. Чоловік повернеться з війни та його зустріне вагітна дружина, а може бути й новонароджений малюк. Чи є ефективніше зцілення? На війні трапляється всяке, але що б не трапилося, жінка, що любить, має шанс залишити собі частинку коханої людини.
ЕКЗ під час війни: проблеми та їх вирішення
З якими труднощами ви можете мати справу, проходячи програму ЕКЗ під час війни?
Яке рішення пропонує клініка?
Наш досвід показує: всі, кому потрібно потрапити до клініки, до неї так чи інакше добираються. Так, це може статися із запізненням, але ми всі люди, й всі перебуваємо в тих самих умовах. Наші лікарі до подібних ситуацій ставляться з розумінням, завжди йдуть назустріч і закликають усіх своїх пацієнтів бути стриманими та терпимими один до одного. Лікар приймає всіх, хоч би як сильно пацієнт запізнився. Якщо людина прийшла на зустріч, зустріч відбудеться.
З консультаціями під час тривог зазвичай немає проблем — їх можна відкласти. Не занадто важливо, поговорить з вами лікар або ознайомиться з результатами ваших аналізів зараз або через годину-півтори. Інша річ маніпуляції, які перенести не можна. Наприклад, трансвагінальна пункція має бути виконана строго за певний час після введення тригера індукції овуляції. Такої процедури ми не переносимо, незважаючи ні на що, зрозуміло, якщо пацієнтка згодна (інформовані пацієнтки, як правило, згодні). Операція, що почалася, також не буде перериватися, вона буде завершена відповідно до згоди пацієнта, яку він дає письмово перед тим, як відправленням в операційну.
Для іногородніх пацієнтів під час війни ми прагнемо зменшити кількість візитів до клініки, звівши їх до можливого мінімуму. З опорою на свій великий клінічний досвід, кожен такий візит лікарі намагаються зробити максимально містким, щоб за один раз можна було й здати аналізи, й провести потрібний моніторинг, й укласти договір. Можливо щось вдасться зробити за місцем проживання, наприклад, пройти обстеження, а позапланову консультацію провести дистанційно.
Оптимізація: скільки візитів до клініки вимагатиме програма ЕКЗ?
Є кілька протоколів ЕКЗ з різною кількістю візитів та різним ступенем контролю процесу. Якщо жінка живе далеко від клініки та приїзд її проблематичний, лікар підбере такий протокол, який дасть змогу максимальну кількість моніторингів провести за місцем проживання. Така можливість є, якщо поблизу опиниться кваліфікований лікар УЗД. Ваш лікар докладно проінструктує, що можна зробити самостійно, покроково розпише всю програму, щоб жінка змогла пройти її з мінімальними складнощами, але зберігши ефективність.
Програма розпочинається на другий-третій день менструального циклу. Цього дня ви зустрічаєтеся з лікарем та отримуєте препарати, які слід приймати до наступного візиту. Деякі лікарі дають пацієнткам препарати із запасом, щоби стимуляція яєчників не переривалася, якщо наступний запланований візит не відбудеться вчасно.
Наступна зустріч із лікарем призначається за п'ять-сім днів після першого. На цей візит призначається моніторинг росту фолікулів, а також пацієнтка отримує наступну групу препаратів.
За звичайних умов призначається ще один візит перед пункцією. У особливих випадках і за сприятливих результатів моніторингу його можна пропустити без істотного ризику для програми, якщо є можливість зробити потрібні маніпуляції за місцем проживання. У такому разі наступним візитом призначається дата пункції.
Трансвагінальна пункція припадає приблизно на середину менструального циклу, це саме та маніпуляція, яку неможливо перенести навіть у разі повітряної тривоги. Жінка має приїхати разом із партнером, тому що він має здати сперму. Пункція яєчників виконується натще, під загальним знеболенням. Разом із підготовкою та післяопераційним спостереженням вона займає кілька годин, після чого пацієнтка може повертатися додому.
Протягом п'яти діб відбувається культивація ембріонів, а тоді їх потрібно перенести до матки або заморозити (вітрифікувати). Якщо ембріони підлягають заморожуванню з клінічною метою або з метою генетичної діагностики, найближчим часом приїжджати не потрібно. Ми підпишемо з вами контракт заздалегідь, а оплатити вітрифікацію та діагностику можна за безготівковим розрахунком. Про візит до клініки ви домовитеся з лікарем пізніше, коли буде вирішено переносити ембріон.
Якщо потрібно переносити ембріон у матку, через п'ять днів після пункції необхідно приїхати до клініки, бажано з партнером. Якщо раніше заморожені ембріони були підготовлені до пересадки, візит також не можна відкласти, інакше ембріони можуть постраждати.
Ну а наступний етап ЕКЗ — це вже діагностика вагітності. Вона виконується за 12 днів після перенесення. Якщо зручно та безпечно, можна для цього приїхати до клініки, але не буде складним зробити це й за місцем проживання.
Оптимізувавши програму таким чином, відвідування клініки зазвичай вдається звести до трьох-чотирьох: старт, один-два моніторинги та перенесення.
ЕКЗ під час війни? Так!
Отже, ЕКЗ під час війни цілком можливо. Чи важко? Швидше за все, так. Однак багато хто з цим вже впорався, а інші проходять програму прямо зараз. Переваги? Ви не втрачаєте часу, отримуєте шанс народити дитину у досить молодому віці, орієнтуючись на свої сили та можливості, а не на перипетії історичного моменту. Зі свого боку, ми зробимо все, щоб допомогти вам і спростити завдання. Попри війну ми працюємо. Наважуйтесь!