0 800 504 205

(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)

Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00

Як нас знайти?
Кабінет пацієнта
Новини та статтi

Що треба знати майбутнім батькам (найпопулярніші питання)

24.07.2019 |
Поділитись:

Зазвичай, штурмувати інформаційні джерела з питань перебігу вагітності та підготовки до народження дитини майбутні батьки починають побачивши завітні дві смужки на тесті. 

Але далеко не всі приділяють достатньої уваги таким важливим питанням як планування сім'ї та підготовка до вагітності. Адже своєчасно розпочата та якісно проведена підготовка до вагітності – запорука народження здорового малюка. Спеціально для вас репродуктолог медичного центру «Мати та дитина» Наталія Редько підготувала серію порад. Цей матеріал можна сприймати як невеличкий навчальний посібник.  ;

Що таке преконцепційна підготовка?

Преконцепційна підготовка – підготовка організма майбутніх батьків до зачаття, фізіологічного перебігу вагітності, безпечних пологів та народження здорової дитини.
Що ми очікуємо від підготовки до вагітності?

Мета предгравідарної підготовки:

 • обстеження стану здоров’я майбутніх батьків
 • виявлення хронічних захворювань корекція та лікування виявлених відхилень
 • опитування, збір анамнезу
 • огляд
 • лабораторне обстеження
 • інструментальне обстеження
 • складання плану корекції та профілактики

Як результат  - початок вагітності в найкращому стані фізичного здоров’я та психологічної готовності батьків до народження дитини.
Також зменшується кількість ускладнень вагітності та пологів, мінімізуються ризики для малюка.

Своєчасно розпочата та проведена предгравідарна  підготовка  дозволяє:

 • попередити народження дітей з хромосомною патологією
 • профілактувати вади розвитку нервової системи плода
 • запобігти вродженим вадам серця плода
 • зменшити вірогідність самовільних викиднів та передчасних пологів 
Доведено, що корекція дефіциту харчових речовин при проведенні ПП позитивно впливає на гармонійний розвиток плода, на здоров`я та розумові здібності дитини, також на тривалість життя майбутнього малюка.

Коли треба починати підготовку до вагітності?

Справа в тому, що закладка важливих органів плода відбувається ще до того моменту, коли пара дізнається про настання вагітності (затримка менструації, позитивний тест на вагітність). Тому з моменту діагностики вагітності розпочинати профілактичні заходи може бути запізно.

Оптимально, якщо перший візит відбудеться ще на етапах планування сім’ї, але не менше, ніж за 3- 6 місяців до передбачуваного зачаття. Планування вагітності дозволить грамотно підібрати контрацепцію, запобігти настанню небажаної вагітності. Також цей час нам потрібен для проведення профілактичних заходів перед настанням вагітності.

Чи варто залучати чоловіка до преконцепційної підготовки?

Обов`язково! Преконцепційна підготовка необхідна обом майбутнім батькам, оскільки як чоловік, так і жінка в рівній мірі забезпечують ембріон генетичним матеріалом. 

Обстеження майбутнього тата включає в себе: 

 • консультацію лікаря-уролога
 • спермограму
 • аналіз крові на ВІЛ, гепатит С та В, RW
 • обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом
 • УЗД сечостатевої системи за показаннями

Яким повинен бути інтервал між пологами?

Згідно даним ВОЗ (2013 р.), інтервал між пологами повинен складати не менше 24+9 місяців (час від пологів  плюс перебіг вагітності). Цей термін стосується як здорових жінок, що народили природнім шляхом, так і здорових жінок після операції кесарського розтину. Цього терміну достатньо для стабілізації рубця на матці, для зниження ризиків розриву матки по рубцю при наступній вагітності, також для зменшення вірогідності аномального прикріплення плаценти при настанні вагітності

При наявності хронічних захворювань цей проміжок індивідуальний та залежить від компенсації захворювання.
Найкращій час для настання вагітності у жінок після самовільного викидня  - період від 3х до 6ти місяців.

Отже, якими мають бути кроки подружжя після прийняття рішення стати батьками?

По-перше – це звернення жінки до лікаря акушера-гінеколога, а чоловіка – до лікаря-уролога.
Бажано підготувати особисту медичну документацію, яка допоможе лікарю розібратися в медичній історії пацієнтки, правильно скласти план обстеження та профілактики.
Як буде проходити візит  у лікаря?

Обстеження подружньої пари складається з декількох етапів:

Які питання щодо стану здоров’я можуть цікавити лікаря?
Лікаря цікавить інформація щодо перенесених раніше захворювань, травм, операцій, спадкоємних захворювань в сім’ї (інсульт, інфаркт, артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, онкологічні захворювання).

Важливо повідомити, чи не було серед рідних людей народження дітей із хромосомними аномаліями, випадків мертвонародження та малюкової смертності в ранньому віці. При необхідності акушер-гінеколог скеровує на консультацію генетика.

Під час зустрічі з лікарем варто обговорити режимні моменти, особливості харчування, наявність шкідливих звичок, дію несприятливих екологічних чинників (радіація, отруйні хімічні агенти, праця в умовах високої щільності електромагнітного поля).

Серед ліків, які приймають майбутні батьки, можуть бути препарати з тератогенною дією (які викликають вроджені вади розвитку плода). Тому лікарю обов’язково необхідно повідомити дану інформацію про прийом ліків,  алергічні реакції.
Важливою є інформація по вагітності та пологам: кількість та результат вагітностей, наявність в анамнезі самовільних викиднів, мертвонародження, передчасних пологів, застосування методів допоміжних репродуктивних технологій, наявність ускладнень під час вагітності та пологів. Також важливо знати в якому терміні вагітності, з якою масою тіла народилися діти.

Для акушера-гінеколога є важливим визначення індексу маси тіла та Ваш артеріальний тиск. Підвищення даних параметрів та відсутність корекції до вагітності пов’язано з акушерськими ризиками.

ІМТ = маса тіла (кг)/зріст (м) та в нормі складає 18-24,9 кг/м². 

Який план обстеження є базовим для преконцепційної підготовки здорової пари?

Акушерсько-гінекологічне обстеження: РАР-тест (мазок із шийки матки на онкоцитологічне дослідження), оцінка вагінальної мікрофлори, обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ): Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Trichomonas vaginalis, Mycoplasma genitalium, ПЛР на вірус папіломи людини.

Лабораторні дослідження крові та сечі:

Обов’язкові:

 • Загальний клінічний аналіз крові з лейкоцитарною формулою
 • Визначення групи крові та резус-фактора
 • Визначення антитіл до блідної тріпонеми (обстеження на сифіліс), вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), обстеження на гепатити В та С (виявлення HBsAg, HCVAg) .
 • Визначення специфічних IgG до вірусу краснухи (виключення – задокументоване проведення  вакцинації).
 • Визначення рівня глюкози в плазмі венозної крові натще
 • Визначення концентрації ТТГ та вільного Т4 (скринінг патології щитоподібної залози)
 • Загальний аналіз сечі

Додаткові:

 • Визначення специфічних IgG до вірусу корі, вітряної віспи (виключення – задокументоване проведення  вакцинації).
 • Визначення в сиворотці крові рівня вітаміну Д3 (25-гідроксивітаміну Д). Дефіцит вітаміну Д розповсюджений в популяції  та негативно впливає на імплантацію, перебіг вагітності та розумові здібності майбутньої дитини
 • В групі ризику по дефіциту заліза – дослідження на  Феритин
 • Визначення концентрації гомоцистеїна - скринінг на критичні порушення фолатного циклу, при яких значно підвищуються ризики формування вроджених вад розвитку плода та ускладнень вагітності. Такий стан потребує призначення особливої форми фолатів - 5-метилтетрагідрофолату.
 • Інструментальні дослідження:
 • Трансвагінальне ультразвукове дослідження органів малого тазу
 • УЗД молочних залоз (при показаннях – мамографія)
 • УЗД щитоподібної залози
 • Кольпоскопічне дослідження
 • Консультація стоматолога, отоларинголога
 • Флюорографія

Необхідність в додатковій консультації суміжних спеціалістів лікар визначає індивідуально після обстеження пацієнтки.

Консультація генетика необхідна у наступних випадках: при наявності в анамнезі подружньої пари (в теперішньому або попередніх шлюбах)  дитини з вродженими вадами розвитку (в тому числі з множинними вадами розвитку) або зі спадковим захворюванням, наявність у жінки в анамнезі двох або більше викиднів, виявлення аномального каріотипу плода при дослідженні ворсин хоріону після самовільного викидня або переривання вагітності, що не розвивалася.

Чи впливає спосіб життя майбутніх батьків на перебіг вагітності?

Саме так! Тому під час планування вагітності необхідна нормалізація режиму дня. Тривалість сну повинна буди 7-8 годин та час засинання повинен бути не пізніше 23.00-24.00. Це  сприяє адекватному синтезу гормону соматотропіну та мелатоніну.

Дуже корисні помірні фізичні навантаження, активний спосіб життя.

В наш час актуальним є мінімізація стресорних чинників.

Хотілось також звернути увагу подружжя на режим статевого життя. Оптимальним вважається регулярний статевий акт без застосування будь-яких методів контрацепції з частотою 2-3 рази на тиждень.

Від чого повинні відмовитися майбутні батьки на етапі планування вагітності?

Зловживання алкоголем, тютюнопаління (в тому числі пасивне), вживання наркотичних засобів негативно впливає на сперматогенез, оогенез, зачаття, перебіг вагітності та пологів.

 Тому припустима кількість алкоголю – 1-2 бокала вина на тиждень. Не треба забувати, що пиво – це теж алкоголь з негативним впливом на чоловічу репродуктивну систему за рахунок вмісту естрогеноподібних сполук. 
Від тютюнопаління краще відмовитися зовсім. При відмові від вживання наркотиків може знадобитися допомога фахових спеціалістів.

Вживання кави та чаю слід обмежити, оскільки надмірне надходження кофеїну може пригнічувати репродуктивну функцію.

          До продуктів, які містять кофеїн, також належить кола, шоколад, енергетичні напої. Добова безпечна доза кофеїну – 200 мг. Приблизно – це одна чашка натуральної кави та 50 г чорного шоколаду!

Для чоловіків актуально зменшити шкідливу дію тепла на репродуктивні органи:

 • обмежити обігрів сидіння автомобіля
 • не застосовувати гарячі ванни, сауни, банних процедур
 • виключити або зменшити перебування в зоні щільного електромагнітного поля.

Заняття спортом – це корисно чи шкідливо?

Здоровий спосіб життя та спорт – це речі, які ідуть поруч! Тому заняття спортом налагоджує  метаболічний обмін, підвищує імунітет, збільшує тренованість організму до навантаження, протидіє стресу!

Але слід уникати на етапі планування вагітності  травматичних та екстремальних видів спорту: боротьба, стрибки с парашутом, кінний спорт, сноубордінг, катання на лижах на складних трасах.

Інтенсивний режим тренувань треба замінити на тренування з помірним навантаженням. Бажано перевагу віддати наступним видам спорту: плавання, аквааеробіка, йога, спеціальні фітнес-програми.

Чоловікам, які займаються велосипедним спортом, треба мати на увазі, що вібрація  може негативно впливати на сперматогенез. Тому інтенсивні тренування варто замінити на велопрогулянки або на плавання! 

Стероїдні гормони, які чоловіки можуть використовувати  в бодібілдингу, також пригнічують сперматогенез. Тому важливим є припинення їх використання.

Поради щодо особливостей харчування.

Збалансоване харчування. Вживайте продукти з високим вмістом вітамінів та мінералів.

Щоденно в раціон необхідно включати 1-2 порції свіжих овочів та фруктів. Дуже корисним є вживання зелені: кропу, петрушки, шпинату.

Оскільки Україна є ендемічною зоною по йодному дефіциту, радимо замінити звичайну кухонну сіль та морську або йодовану, враховуючи важливість даного нутріцієнта.

Білковий компонент раціону повинен складати не менше 120 г на добу.
Рекомендовано вживання нежирних сортів мʼяса та риби.
Ми радимо обмежити вживання кулінарних виробів. Варто збагатити раціон поліненасиченими жирними кислотами: головним чином Омега-3 та Омега-6 ЖК. Їх містить риба та морепродукти – вживання яких рекомендовано не менше 350 г на тиждень.
Жінкам та чоловікам з зайвою вагою (ІМТ ≥ 25,0) рекомендована нормалізація маси тіла. Дієту для небезпечного схуднення допоможе підібрати лікар-дієтолог, ендокринолог. Не слід забувати про фізичне навантаження! В деяких випадках може знадобиться навіть медикаментозна корекція, яку призначає лікар-ендокринолог.

Предгравідарна вакцинація

Якщо пацієнтка до настання вагітності не має імунітету до вірусу корі, краснухи, вітряної віспи (відсутні специфічні IgG), тоді на етапі планування вагітності необхідно провести вакцинацію. Оптимальний термін вакцинації – не менше, ніж за 3 місяці до передбачуваного зачаття.

Що таке резус-конфлікт, та як йому запобігти?

Резус-конфлікт може виникнути тільки при вагітності резус-негативної матері резус-позитивним плодом. Така ситуація можлива, коли мама майбутньої дитини резус-негативна, а батько має  позитивний резус-фактор. Якщо батько теж резус-негативний, така ситуація неможлива.

На етапі планування вагітності профілактичних заходів резус-конфлікту не існує. Жінку слід обов’язково інформувати про необхідність введення специфічного анти-Д-імуноглобуліну в термін вагітності з 28го по 32й тиждень, з повторним введенням протягом 72 годин після пологів. За медичними показами анти-Д імуноглобулін іноді вводиться на ранніх термінах вагітності (від 12 тижнів). 

Чи є потреба в додатковому прийомі вітамінів та мікроелементів?

Фолати.  При недостатності вітаміну В9 підвищується ризик дефектів нервової системи плода, вроджених вад серцево-судинної системи, синдрому Дауна, вад розвитку інших органів та систем.
Тому своєчасно розпочатий прийом фолієвої кислоти вірогідно зменшує ризик та частоту вад розвитку, хромосомних аномалій, акушерських ускладнень. Застосування монопрепаратів фолієвої кислоти дозволяє знизити ризик дефектів невральної трубки плода на 70%, при застосування 800 мкг фолієвої кислоти у складі полівітамінного комплексу – на 92%.

Фолати містяться у таких продуктах харчування як горіхи, висівки, спаржева квасоля, чечевиця, нут, шпинат, броколі, авокадо, гірчиця.
 Добове дозування фолатів складає 400-800 мкг/добу.
Розпочинати прийом препарату необхідно як жінці, так і чоловіку не менше ніж за 3 місяці до передбачуваного зачаття, потім подружній парі продовжувати до настання вагітності, далі обов’язковий прийом показано тільки жінці протягом І триместру вагітності (до 12 тижнів).

За особливими показами лікар може збільшити дозу фолієвої кислоти або призначити іншу біодоступну форму фолієвої кислоти у вигляді 5-метилтетрагідрофолату.
Засвоєнню фолатів та повноцінному функціюванню фолатного циклу сприяють вітаміни групи В: В6 та В12.

Йод. Цей знайомий всім мікроелемент є дуже важливим у такий відповідальний момент, як планування вагітності та її перебіг. Йод бере участь у багатьох біохімічних реакціях організму. Він бере участь  у синтезі гормонів щитоподібної залози. Він потрібен для нормального розвитку щитоподібної залози та мозку плода.  На етапі підготовки до вагітності, особливо хто проживає в йоддефіцитних регіонах, за 3 місяці до зачаття призначається додаткове вживання препаратів йоду: жінкам в дозуванні 250 мкг/добу, чоловікам 100 мкг/добу. Паралельно з препаратами йоду можна використовувати йодовану сіль, яка містить 45 мкг йоду на 1 г солі.

Залізо. Профілактичні дози заліза містять полівітамінні комплекси. Рішення щодо прийому заліза у лікувальних дозах приймається лікарем індивідуально по результатам обстеження.

Вітамін Д. Всім жінкам, що готуються до зачаття, бажано отримувати вітамін Д у дозуванні 600-800 МО/добу. Але в популяції все частіше зустрічається дефіцит вітаміну Д.  Доведено, що гіповітаміноз Д під час вагітності асоційований з ризиком прееклампсії, гестаційного діабету, передчасних пологів, народженням дітей з низькою вагою, також скелетних порушень. Тому такий стан потребує проведення корекції лікувальними дозами, які індивідуально підбирає лікар. Дози залежать від результату дослідження на вітамін Д3.

Поліненасичені жирні кислоти відіграють важливу роль в розвитку зорового аналізатора, центральної нервової та імунної системи плода. Добова доза ПНЖК при плануванні та настанні вагітності складає 200-300 мг на добу. Оптимальний спосіб – розширення дієти, застосування у вигляді капсул.

ПП дозволяє планувати сім’ю, повноцінно реалізувати репродуктивну функцію подружньої пари, знизити можливі ризики, пов’язані з виношуванням вагітності та пологами, народити здорового малюка та в повній мірі насолоджуватися щасливим батьківством.

І ще хотілося нагадати, що настанню вагітності сприяє стан емоційної рівноваги, гармонії, енергетичного балансу та позитивний настрій! Якщо Вас турбує страх, Ви почуваєте себе виснаженою – зверніться за консультацією до психолога, відпочиньте та отримуйте від життя тільки задоволення!

Поради до зачаття, відповідь на питання - коли найбільша ймовірність його настання та фізіологія менструального циклу  - це теми наступних бесід!

Лікар акушер-гінеколог, репродуктолог Редько Наталія

Схожі новини
Лазерне лікування і омолодження піхви
Лазерне лікування і омолодження піхви
09.04.2019 |
Детальнiше
Про гормони
Про гормони
09.04.2019 |
Детальнiше
Харчування під час вагітності
Харчування під час вагітності
09.04.2019 |
Детальнiше
Я вагітна! Що робити?
Я вагітна! Що робити?
05.10.2023 |
Детальнiше
Вагітність при міомі матки
Вагітність при міомі матки
09.04.2019 |
Детальнiше
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
09.04.2019 |
Детальнiше
Ендометріоз та вагітність
Ендометріоз та вагітність
13.10.2023 |
Детальнiше
Секреторне й обструктивне безпліддя у чоловіків
Секреторне й обструктивне безпліддя у чоловіків
15.02.2019 |
Детальнiше
Статистика ЕКЗ
Статистика ЕКЗ
15.02.2019 |
Детальнiше
Лікування чоловічого безпліддя
Лікування чоловічого безпліддя
15.02.2019 |
Детальнiше
Що таке спермограма?
Що таке спермограма?
15.02.2019 |
Детальнiше
Ендометріоз: лікування, симптоми
Ендометріоз: лікування, симптоми
15.02.2019 |
Детальнiше
Невиношування вагітності. В чому причина?
Невиношування вагітності. В чому причина?
09.04.2019 |
Детальнiше
Огляд у гінеколога
Огляд у гінеколога
11.07.2019 |
Детальнiше
Гістероскопія та її роль у лікуванні безпліддя
Гістероскопія та її роль у лікуванні безпліддя
09.04.2019 |
Детальнiше
Чому не виходить завагітніти
Чому не виходить завагітніти
13.09.2019 |
Детальнiше
Як вирахувати стать дитини до зачаття
Як вирахувати стать дитини до зачаття
02.05.2019 |
Детальнiше
Непрохідність маткових труб
Непрохідність маткових труб
02.05.2019 |
Детальнiше
Синдром гіперстимуляції яєчників: сучасний погляд на проблему
Синдром гіперстимуляції яєчників: сучасний погляд на проблему
13.09.2019 |
Детальнiше
Вагітність при ендометріозі — сучасний погляд
Вагітність при ендометріозі — сучасний погляд
02.05.2019 |
Детальнiше
Проходимость маточных труб
Проходимость маточных труб
02.05.2019 |
Детальнiше
Ознаки вагітності
Ознаки вагітності
02.05.2019 |
Детальнiше
Імунологічне безпліддя та роль антиспермальних антитіл у ньому
Імунологічне безпліддя та роль антиспермальних антитіл у ньому
13.09.2019 |
Детальнiше
Що таке патологія шийки матки?
Що таке патологія шийки матки?
02.05.2019 |
Детальнiше
ЕКЗ у природному циклі: «за» та «проти»
ЕКЗ у природному циклі: «за» та «проти»
02.05.2019 |
Детальнiше
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
02.05.2019 |
Детальнiше
Штучне запліднення
Штучне запліднення
02.05.2019 |
Детальнiше
Лазерне видалення рубців та шрамів, відбілювання шкіри
Лазерне видалення рубців та шрамів, відбілювання шкіри
06.06.2019 |
Детальнiше
Ви вагітна! І що тепер?
Ви вагітна! І що тепер?
12.07.2019 |
Детальнiше
Не вдається завагітніти. Куди бігти? З чого починати?
Не вдається завагітніти. Куди бігти? З чого починати?
18.07.2019 |
Детальнiше
Що треба знати майбутнім батькам (найпопулярніші питання)
Що треба знати майбутнім батькам (найпопулярніші питання)
24.07.2019 |
Детальнiше
Вагінальний біоценоз
Вагінальний біоценоз
02.08.2019 |
Детальнiше
Ендометріоз. Кілька важливих запитань
Ендометріоз. Кілька важливих запитань
23.08.2019 |
Детальнiше
Підвищення пролактину. Чи варто боятися?
Підвищення пролактину. Чи варто боятися?
12.09.2019 |
Детальнiше
Непрохідність маткових труб, що робити далі?
Непрохідність маткових труб, що робити далі?
20.09.2019 |
Детальнiше
Вірус папіломи людини у чоловіків і жінок
Вірус папіломи людини у чоловіків і жінок
22.02.2024 |
Детальнiше
KAMALIYA: «Вважаю Володимира Котліка хрещеним батьком своїх дітей»
KAMALIYA: «Вважаю Володимира Котліка хрещеним батьком своїх дітей»
08.10.2019 |
Детальнiше
Безпліддя і рак: чому чоловікам обов'язково потрібно сходити до репродуктолога
Безпліддя і рак: чому чоловікам обов'язково потрібно сходити до репродуктолога
08.10.2019 |
Детальнiше
Як підвищити ефективність ЕКЗ
Як підвищити ефективність ЕКЗ
18.10.2019 |
Детальнiше
Портрет жіночого лікаря: 5 ознак хорошого гінеколога
Портрет жіночого лікаря: 5 ознак хорошого гінеколога
25.10.2019 |
Детальнiше
Секс під час ЕКЗ - гарна ідея?
Секс під час ЕКЗ - гарна ідея?
01.11.2019 |
Детальнiше
Про вітамін D
Про вітамін D
15.11.2019 |
Детальнiше
Надлишкова вага та безпліддя
Надлишкова вага та безпліддя
22.11.2019 |
Детальнiше
Ніколи не кажи ніколи. Чим небезпечне чайлдфрі і чому варто залишити «частинку себе» в кріобанку
Ніколи не кажи ніколи. Чим небезпечне чайлдфрі і чому варто залишити «частинку себе» в кріобанку
29.11.2019 |
Детальнiше
Як запланувати здоров'я, довголіття і батьківство: практичні поради від медиків на 2020 й рік
Як запланувати здоров'я, довголіття і батьківство: практичні поради від медиків на 2020 й рік
05.12.2019 |
Детальнiше
Від вірусу до раку: приховані загрози для жіночого здоров'я
Від вірусу до раку: приховані загрози для жіночого здоров'я
13.12.2019 |
Детальнiше
Ознаки, причини та чинники ризику викидня
Ознаки, причини та чинники ризику викидня
19.12.2019 |
Детальнiше
Репродуктивне здоров'я дівчаток-підлітків: що потрібно знати дітям та їх батькам
Репродуктивне здоров'я дівчаток-підлітків: що потрібно знати дітям та їх батькам
26.12.2019 |
Детальнiше
Життя, як диво: як повірити в диво, якщо ви - прагматик, - історія лікаря
Життя, як диво: як повірити в диво, якщо ви - прагматик, - історія лікаря
27.12.2019 |
Детальнiше
Поговоримо про контрацепцію?
Поговоримо про контрацепцію?
14.01.2020 |
Детальнiше
Красива шкіра в юності — запорука щасливого материнства
Красива шкіра в юності — запорука щасливого материнства
28.02.2020 |
Детальнiше
Заряджені на успіх. Від чого залежить ефективність ДРТ
Заряджені на успіх. Від чого залежить ефективність ДРТ
24.04.2020 |
Детальнiше
Чому не всі яйцеклітини стають ембріонами? 
Чому не всі яйцеклітини стають ембріонами? 
01.06.2020 |
Детальнiше
Максим Гапчук: У «Мати та дитина» амбітне майбутнє
Максим Гапчук: У «Мати та дитина» амбітне майбутнє
15.06.2020 |
Детальнiше
Невдале ЕКЗ, як пережити? Поради фахівців
Невдале ЕКЗ, як пережити? Поради фахівців
27.07.2020 |
Детальнiше
Що повинна знати резус-негативна вагітна?
Що повинна знати резус-негативна вагітна?
12.08.2020 |
Детальнiше
9 порад для майбутніх батьків
9 порад для майбутніх батьків
02.09.2020 |
Детальнiше
ЕКЗ: сучасні методи та підходи в лікуванні жіночого безпліддя
ЕКЗ: сучасні методи та підходи в лікуванні жіночого безпліддя
10.09.2020 |
Детальнiше
ICSI: чоловіче безпліддя - не вирок
ICSI: чоловіче безпліддя - не вирок
10.09.2020 |
Детальнiше
Лапароскопія: переваги перед традиційною хірургією
Лапароскопія: переваги перед традиційною хірургією
10.09.2020 |
Детальнiше
Обстеження матки: що потрібно знати про гистероскопии
Обстеження матки: що потрібно знати про гистероскопии
10.09.2020 |
Детальнiше
Штучна внутрішньоматкова інсемінація
Штучна внутрішньоматкова інсемінація
14.09.2020 |
Детальнiше
Діагностика безпліддя у чоловіків
Діагностика безпліддя у чоловіків
14.09.2020 |
Детальнiше
10 причин звернутися чоловікові до андролога
10 причин звернутися чоловікові до андролога
14.09.2020 |
Детальнiше
Кріотехнології як спосіб планування сім'ї
Кріотехнології як спосіб планування сім'ї
15.09.2020 |
Детальнiше
Як стати мамою: психологічна і фізична підготовка
Як стати мамою: психологічна і фізична підготовка
16.09.2020 |
Детальнiше
Monalisa Touch - що це за технологія
Monalisa Touch - що це за технологія
16.09.2020 |
Детальнiше
Передчасний клімакс у чоловіків: як розпізнати і чим небезпечний
Передчасний клімакс у чоловіків: як розпізнати і чим небезпечний
17.09.2020 |
Детальнiше
Навіщо ходити на профілактичний огляд до гінеколога
Навіщо ходити на профілактичний огляд до гінеколога
21.09.2020 |
Детальнiше
Лазерна терапія в гінекології: без анестезії та болю
Лазерна терапія в гінекології: без анестезії та болю
22.09.2020 |
Детальнiше
Амбулаторна гінекологія — своєчасне звернення за кваліфікованою допомогою
Амбулаторна гінекологія — своєчасне звернення за кваліфікованою допомогою
22.09.2020 |
Детальнiше
Як підготуватися до ЕКЗ
Як підготуватися до ЕКЗ
22.09.2020 |
Детальнiше
Вагітність після 35: навіщо потрібні додаткові аналізи та обстеження
Вагітність після 35: навіщо потрібні додаткові аналізи та обстеження
08.10.2020 |
Детальнiше
Причини та профілактика жіночого безпліддя
Причини та профілактика жіночого безпліддя
09.10.2020 |
Детальнiше
Хірургія одного дня: сучасний підхід до лікування
Хірургія одного дня: сучасний підхід до лікування
16.10.2020 |
Детальнiше
Ведення вагітності: зберегти здоров'я дитини і добре самопочуття мами
Ведення вагітності: зберегти здоров'я дитини і добре самопочуття мами
16.10.2020 |
Детальнiше
Вагітність після ЕКЗ: про що потрібно пам'ятати майбутнім батькам
Вагітність після ЕКЗ: про що потрібно пам'ятати майбутнім батькам
21.11.2021 |
Детальнiше
Аномалії матки: їх вплив на настання та виношування вагітності.
Аномалії матки: їх вплив на настання та виношування вагітності.
25.11.2020 |
Детальнiше
Рубець на матці після кесарського розтину
Рубець на матці після кесарського розтину
02.06.2021 |
Детальнiше
Найпоширеніші помилки під час вагітності
Найпоширеніші помилки під час вагітності
26.01.2021 |
Детальнiше
Хронічний ендометрит
Хронічний ендометрит
26.01.2021 |
Детальнiше
Варикоз та геморой під час вагітності
Варикоз та геморой під час вагітності
26.01.2021 |
Детальнiше
Резус-конфлікт
Резус-конфлікт
04.02.2021 |
Детальнiше
Планування вагітності (спосіб життя)
Планування вагітності (спосіб життя)
04.02.2021 |
Детальнiше
Антимюллерів гормон
Антимюллерів гормон
12.02.2021 |
Детальнiше
Аптечка вагітної на час війни
Аптечка вагітної на час війни
05.03.2022 |
Детальнiше
Зникли місячні під час війни. Що робити?
Зникли місячні під час війни. Що робити?
21.03.2022 |
Детальнiше
Заморозка сперми чоловіка перед війною
Заморозка сперми чоловіка перед війною
30.03.2022 |
Детальнiше
Візит до репродуктолога під час війни
Візит до репродуктолога під час війни
04.04.2022 |
Детальнiше
Дізналась, що вагітна перед війною. Що робити?
Дізналась, що вагітна перед війною. Що робити?
17.04.2022 |
Детальнiше
Чому не йдуть місячні?
Чому не йдуть місячні?
29.06.2022 |
Детальнiше
Що означають вагінальні виділення
Що означають вагінальні виділення
04.07.2022 |
Детальнiше
ЕКЗ та його етапи
ЕКЗ та його етапи
05.07.2022 |
Детальнiше
Чому я не можу завагітніти?
Чому я не можу завагітніти?
06.07.2022 |
Детальнiше
Як визначити овуляцію
Як визначити овуляцію
07.07.2022 |
Детальнiше
Як завагітніти, якщо немає овуляції?
Як завагітніти, якщо немає овуляції?
23.07.2022 |
Детальнiше
Кіста яєчника
Кіста яєчника
23.07.2022 |
Детальнiше
Діагностика чоловічої безплідності
Діагностика чоловічої безплідності
23.07.2022 |
Детальнiше
Коли звертатися до гінеколога
Коли звертатися до гінеколога
03.10.2022 |
Детальнiше
Гайд за програмами лікування безпліддя
Гайд за програмами лікування безпліддя
03.10.2022 |
Детальнiше
Відкладене материнство: що потрібно знати про заморожування яйцеклітини
Відкладене материнство: що потрібно знати про заморожування яйцеклітини
20.10.2022 |
Детальнiше
Тобі дають шанс. Що треба знати про штучне запліднення
Тобі дають шанс. Що треба знати про штучне запліднення
26.10.2022 |
Детальнiше
Що спричиняє молочницю і чому вона повертається
Що спричиняє молочницю і чому вона повертається
26.10.2022 |
Детальнiше
Ожиріння та безпліддя
Ожиріння та безпліддя
02.11.2022 |
Детальнiше
Діти та ЕКЗ під час війни
Діти та ЕКЗ під час війни
05.12.2022 |
Детальнiше
Міфи про донорство яйцеклітин
Міфи про донорство яйцеклітин
22.03.2023 |
Детальнiше
Як підготуватися до огляду у лікаря-гінеколога
Як підготуватися до огляду у лікаря-гінеколога
22.03.2023 |
Детальнiше
Вагітність під час війни
Вагітність під час війни
22.03.2023 |
Детальнiше
ЕКЗ та онкологія
ЕКЗ та онкологія
22.03.2023 |
Детальнiше
Які аналізи здають під час вагітності та коли
Які аналізи здають під час вагітності та коли
22.03.2023 |
Детальнiше
Пренатальні скринінги на 1, 2 та 3 триместрах
Пренатальні скринінги на 1, 2 та 3 триместрах
22.03.2023 |
Детальнiше
Інвазивна пренатальна діагностика
Інвазивна пренатальна діагностика
22.03.2023 |
Детальнiше
Неінвазивна пренатальна діагностика
Неінвазивна пренатальна діагностика
22.03.2023 |
Детальнiше
Вагітність та дворога матка
Вагітність та дворога матка
22.03.2023 |
Детальнiше
Як проходить стимуляція овуляції
Як проходить стимуляція овуляції
22.03.2023 |
Детальнiше
Імплантація ембріона, або від чого залежить успіх ЕКЗ
Імплантація ембріона, або від чого залежить успіх ЕКЗ
22.03.2023 |
Детальнiше
Коли краще переносити ембріон — на третій чи п'ятий день?
Коли краще переносити ембріон — на третій чи п'ятий день?
22.03.2023 |
Детальнiше
Як відрізнити початок пологів від хибної тривоги
Як відрізнити початок пологів від хибної тривоги
22.03.2023 |
Детальнiше
Гімнастика Кегеля для зміцнення м'язів тазового дна
Гімнастика Кегеля для зміцнення м'язів тазового дна
02.05.2023 |
Детальнiше
Нові чоловічі контрацептиви
Нові чоловічі контрацептиви
02.05.2023 |
Детальнiше
Навіщо і як потрібно брати кров
Навіщо і як потрібно брати кров
02.05.2023 |
Детальнiше
Як підготуватися до прийому у репродуктолога
Як підготуватися до прийому у репродуктолога
02.05.2023 |
Детальнiше
Фізіологія післяпологового періоду
Фізіологія післяпологового періоду
03.05.2023 |
Детальнiше
Естетична гінекологія як частина естетичної медицини
Естетична гінекологія як частина естетичної медицини
03.05.2023 |
Детальнiше
Менопауза та клімакс у жінок
Менопауза та клімакс у жінок
03.05.2023 |
Детальнiше
Відновлення після пологів
Відновлення після пологів
03.05.2023 |
Детальнiше
Лікування нетримання сечі у чоловіків та жінок
Лікування нетримання сечі у чоловіків та жінок
03.05.2023 |
Детальнiше
Багатоплідна вагітність
Багатоплідна вагітність
04.05.2023 |
Детальнiше
Перейми перед пологами
Перейми перед пологами
04.05.2023 |
Детальнiше
Вторинне безпліддя
Вторинне безпліддя
04.05.2023 |
Детальнiше
Кольпоскопія: Що потрібно знати
Кольпоскопія: Що потрібно знати
14.09.2023 |
Детальнiше
Гінекологічні проблеми після 35 років
Гінекологічні проблеми після 35 років
14.09.2023 |
Детальнiше
Фіброма матки
Фіброма матки
15.11.2023 |
Детальнiше
Лейоміома матки
Лейоміома матки
15.11.2023 |
Детальнiше
Видалення матки (екстирпація)
Видалення матки (екстирпація)
15.11.2023 |
Детальнiше
Хірургічна дефлорація
Хірургічна дефлорація
15.11.2023 |
Детальнiше
Біпарієтальний розмір плода
Біпарієтальний розмір плода
15.11.2023 |
Детальнiше
Комбіновані оральні контрацептиви (КОК)
Комбіновані оральні контрацептиви (КОК)
04.12.2023 |
Детальнiше
Вітаміни для вагітних
Вітаміни для вагітних
29.01.2024 |
Детальнiше
Баланопостит
Баланопостит
29.01.2024 |
Детальнiше
Аменорея
Аменорея
29.01.2024 |
Детальнiше
Кіста яєчника
Кіста яєчника
29.01.2024 |
Детальнiше
Що таке варикоцеле?
Що таке варикоцеле?
29.01.2024 |
Детальнiше
Що таке базальна температура?
Що таке базальна температура?
29.01.2024 |
Детальнiше
Що таке багатоводдя та які його особливості
Що таке багатоводдя та які його особливості
29.01.2024 |
Детальнiше
Чек-Ап організму у Києві, Львові, Житомирі
Чек-Ап організму у Києві, Львові, Житомирі
02.02.2024 |
Детальнiше
Чек-Ап для жінок у Києві, Львові, Житомирі
Чек-Ап для жінок у Києві, Львові, Житомирі
14.02.2024 |
Детальнiше
Гормональний збій
Гормональний збій
05.02.2024 |
Детальнiше
Що таке маловоддя?
Що таке маловоддя?
05.02.2024 |
Детальнiше
Роль тестостерону в організмі та його важливість для чоловічого здоров'я
Роль тестостерону в організмі та його важливість для чоловічого здоров'я
05.02.2024 |
Детальнiше
Аденома передміхурової залози
Аденома передміхурової залози
05.02.2024 |
Детальнiше
Ранній клімакс
Ранній клімакс
06.02.2024 |
Детальнiше
Виділення під час вагітності
Виділення під час вагітності
06.02.2024 |
Детальнiше
Кесарів розтин
Кесарів розтин
06.02.2024 |
Детальнiше
Овуляторний синдром
Овуляторний синдром
06.02.2024 |
Детальнiше
Прееклампсія та еклампсія
Прееклампсія та еклампсія
06.02.2024 |
Детальнiше
Гестоз
Гестоз
06.02.2024 |
Детальнiше
Антифосфоліпідний синдром (АФС)
Антифосфоліпідний синдром (АФС)
06.02.2024 |
Детальнiше
Значення болю в животі в період вагітності
Значення болю в животі в період вагітності
06.02.2024 |
Детальнiше
Молочниця під час вагітності
Молочниця під час вагітності
07.02.2024 |
Детальнiше
Лубриканти – що це, для чого потрібні та який вибрати
Лубриканти – що це, для чого потрібні та який вибрати
07.02.2024 |
Детальнiше
Що таке ерозія шийки матки?
Що таке ерозія шийки матки?
22.02.2024 |
Детальнiше
Всі новини та статті
Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205